Yöresel Lezzetlerimiz

Yöresel Lezzetlerimiz

Yöremize özel ürünlerimiz hiç bir koruyucu madde içermeden, doğal, yöresel ve taptaze ürünler ile hijyenik ortamlarda üretilmektedir.

Menengiç Kahvesi

Türk Kahvesi

Antep Fıstığı

Menengiç Kahvesi

Menengiç, yüzyılı aşkın bir süredir Diyarbakır, Adıyaman, Mardin ve Batman gibi bölgelerde üretilmektedir. Kavrulmuş ve öğütülmüş meyveler, 20. yüzyılın başlarından beri Avrupa’ya ve dünyaya ihraç edilmektedir. Ayrıca Gaziantep’in geleneksel bir içeceği olarak kabul edilir.

Nefes darlığına iyi gelmesi, ses tellerine faydası, solunum yollarını açması, mide ağrılarını azaltması, göğsü yumuşatması, böbrekteki kumların dökülmesine yardımcı olması, afrodizyak etkisi ve öksürüğü kesmesi bilinen özellikleri arasındadır.

Özündeki yağ sebebiyle yağlı bir içecek olan Menengiç kahvesi yüksek miktar E vitamini ve doymamış yağ asidi sebebiyle kolesterolü düşürmeye, kalp-damar sertliklerini önlemeye yardımcı olur. En lezzetli ve taze Menengiç kahvesi ise elbette Nacaroğlu’ndan alınır.

Nacaroğlu’nda her ürün günlük hazırlanırken, hijyen koşullarına uygun olarak üretilir. En lezzetli tatlılarımız ve diğer ürünlerimiz için, sizleri Nacaroğlu’na bekliyoruz.

Türk Kahvesi

Kahvehanelerde, pastanelerde, evlerde, ofislerde, kız isteme merasimlerinde kısacası her yerde, her zaman tüketilen ve hem kültürümüze hem de damaklarımızda izini bırakan leziz mi leziz Türk kahvesi… Türk kahvesinin kökleri 16. Yüzyıla dayanır. İlk olarak Yemen Valisi Özdemir Paşa’nın tadını tadıp hayran kaldığı bu lezzeti Osmanlıya getirmesi ve Türklerin kendine has pişirme tekniğiyle birleşmesi ile günümüzdeki Türk kahvesi halini alan bu lezzet, ilk olarak Osmanlı sarayında tüketilse de daha sonra ülkenin dört bir yanına dağılmış ve çok beğenilmiştir. Siz de zorlu bir iş gününün akşamı veya keyifli bir yemek sonrası dillere destan olan Türk kahvemizi içmek aynı zamanda yeni çekilmiş Türk kahvelerimizi almak için Nacaroğlu’na gelin, 40 yıl hatırımız olsun…

Antep Fıstığı

Yaklaşık 10.000 yıldır değişmeyen bir lezzet olan Antep fıstığının en eski örneği modern Özbekistan’daki Djarkutan kentinde rastlanıyor tarihinin ise Tunç Çağına kadar biliniyor. O zamandan beri et ürünlerinde, hamur işi tatlılarda ve çikolatalarda çokça tercih edilen Antep fıstığı, çerezde de vazgeçilmezler arasındadır. Biz de Gaziantep’in bereketli bahçelerimizden topladığımız Antep fıstıklarını, sofranıza taptaze bir şekilde getirip sizlere sunuyoruz.

Sağlığınız için; Antep fıstığının hasat edilip paketlenmesine, pişirilip sofranıza getirilmesine kadarki süreçte temizlik ve hijyen kurallarını en iyi şekilde uyguluyoruz. Lezzetiyle damaklarda tat, kalplerde iz bırakan Antep fıstığı; baklavada, künefede, irmik helvasında, katmerde, güllaçta veya tek başına tadabileceğiniz bir lezzettir. Fakat en lezzetli Antep fıstığını sadece Nacaroğlu’nda tadabilirsiniz.